Wypadki śmiertelne

W naszym odczuciu najbardziej dramatycznymi zdarzeniami sią wypadki w których są ofiary śmiertelne. Wówczas ból i cierpienie dotyczą najbliższych osób i dlatego właśnie im należy się zadośćuczynienie za nagłą stratę bliskiej osoby do wysokości 1 milionów euro sumy gwarancyjnej w przypadku wypadków komunikacyjnych.

W przypadku, gdy następstwem wypadku jest śmierć osoby poszkodowanej to praw do odszkodowania – zadośćuczynienia - ma każdy członek najbliższej rodziny: żona, mąż, każde z dzieci, wnuki, brat, siostra, babcia, dziadek a czasami nawet osoby niespokrewnione, które udowodni silną więź emocjonalną z osobą zmarłą. I oczywiście, że są to przykre i smutne sprawy to zadośćuczynienie należy się każdej bliskiej osobie i mają one prawo o nie wnioskować nawet do 20 lat wstecz. A to oznacza, że nawet, jeśli 20 lat temu, czyli w 1997 r nasz krewny zginął w wypadku to nam należy się odszkodowanie. Czasami spotykamy się ze stwierdzeniem, że rodzina nie chce „zarabiać na śmierci swojego bliskiego i do tego wracać”. I oczywiście prawdą jest, że tą rodzinę spotkała wielka niesprawiedliwość i nic nie zwróci życia, ale właśnie, aby zrobić coś dobrego z tej niesprawiedliwości i rozliczyć to bardzo przykre zdarzenie to bliskim należy się zadośćuczynienie, aby wydobyć z tego jak najwięcej dobra. Czasami jest to pomnik, czasami spełnianie wspólnego marzenia, a czasami pomoc innej osobie czy rodzinie w potrzebie. A wszystko po to, aby sprawiedliwości stało się zadość. W wielu przypadkach są to pieniądze na naukę i zabezpieczenie przyszłości dzieci gdy zginął rodzic. Ważne aby najbliżsi zdecydowali się sięgnąć po to co im się należy i spożytkowali to w sobie znany sposób bo w innym przypadku pieniądze te przejdą na zysk firmy ubezpieczeniowej.

Podam przykład: Na początku bieżącego roku zginęło na podkarpaciu w wypadku drogowym pięciu piłkarzy. Jechali na mecz. Nasza kancelaria pomaga odzyskać sprawiedliwość dla członków ich rodzin. Aktualnie prowadzimy sprawy dla 44 najbliższych członków ich rodzin. Wstępnie sprawy jest wycenione na 15 milionów zł. Przykre i niezwykle tragiczne zdarzenie ale nie zwrócimy im życia. Natomiast pomożemy aby dalsze życie ich najbliższych było możliwie bezpieczne. Aby ich dzieci w przyszłości mogły skończyć szkoły i wieść życie do jakiego były przyzwyczajone w miarę możliwości.

Już dziś oferujemy bezpłatną gruntowną analizę każdego przypadku nawet jeśli tragiczny wypadek miał miejsce 20 lat wstecz. Napisz do nas a odpowiemy jak możemy pomóc.